בדיקת מבנה

בדיקה של מבנה ציבורי או מסחרי היא דבר חיוני, היא מתבצעת לפני שנכנסים למבנה, לאחר שיפוץ, ולעיתים סתם כך כביקורת שגרתית. בבניית המבנה יש הרבה גורמים המעורבים בבנייה (כמו רשויות מקומיות, יזמים וכו') ולכן מומלץ מאוד להזמין חברת בדק שתוודא שהכול תקין ותמנע עיכובים מיותרים. חברת בדק בית מבצעת גם בדיקת מבנה חיצונית לאיתור סדקים במבנה היכולים לגרום לרטיבות לדיירי הבניין או כל מטרד אחר, ובמקרים חמורים מהווים סכנה. כשמדברים על בדיקת מבנה זה יכול לכלול גם בדיקת חוזק היסודות והביסוס, מה שעושים בעיקר במבנה המיועד לפרויקט תמ"א. כמו כן בדיקת מבנה יכולה לכלול גם בדיקת והערכת קורוזיה במבנה ישן שהזיון הקורזיבי יכול להוות סיכון. בדיקות אלו מבוצעות על ידי מהנדסי בניין מקצועיים ובמכשור חדיש ומשוכלל, לרוב בבדיקות אל הרס. אנו יכולים להעביר סקירה בסיסית על המצב הקיים ובשעת הצורך נמליץ על בדיקת מהנדס מומחה.

בדיקת מבנה

ההתמחות שלנו

איתור ליקויי
בניה

לפני רכישה של נכס מכל סוג שהוא רצוי לערוך לו בדיקת ליקויי בניה וזאת משום שבדיקה חיצונית על ידכם בלבד לא מהווה בחינה מדוקדקת דיו כדי לקבוע האם ישנם ליקויי בניה בבית או לא. חברת חד שירותי הנדסה ובדק בית עורכת בדיקות אלו ומבצעת אותן ביסודיות.

בדיקת דירה
לפני קניה

בדיקת בית לאיתור ליקויי בנייה, זהו לא תהליך שיש בו עובר או נכשל. בדיקת הבית על ידי גורם מקצועי פירושה בחינה מדוקדקת של מצבו הנוכחי של הבית. זו אינה הערכה אלא בדיקה מקצועית ומדוקדקת. זהו אינו פיקוח עירוני, שמטרתו לוודא עמידה בקוד בנייה.

בדיקת
רטיבות

תחליף לבדיקת רטיבות - טיפול מוקדם ברטיבות בקירות עשוי להוזיל משמעותית את עלויות התיקון, מאחר וככל שהבעיה “צעירה” יותר, הסיכוי לנזק רחב קטן יותר, ולכן התיקון יהיה בעיקר במקור הבעיה ולא בנזקי משנה העלולים לקרות כתוצאה מכך כמו עובש,פטריות ותוצאות לוואי נוספות.

בדיקת דירה
יד שניה

החשיבות לבדיקות דירה מיד שניה חשובה אף יותר מבדיקת דירה חדשה, בעזרת בדיקה זו ישנה ניתן לגלות בעיות של רטיבות בעקבות נזילות מים, שקיעת ריצוף בטווח הארוך, סדקים ומרווחים בקירות המבנה וליקויים נוספים כתוצאה מהזנחה או בנייה לקויה. 

ליקויי בנייה הם ליקויים הנעשים בדרך כלל כתוצאה מעבודה לא איכותית של הפועלים העצלים, או מחוסר ידע מקצועי. בכל מקרה חובת הקבלן היא לספק מוצר מושלם גם אם הוא לא אשם במה שאירע. להזמין חברת בדק באזור המרכז זה כמו להזמין בקרת איכות על המוצר שהזמנתם, במקרה שלנו – הבית שקניתם או שאתם שוקלים לקנות, חברת בדק באזור המרכז מספקת בקרה הן על איכות הבנייה מבחינה ארגונומית, עמידה בתקנים ואסתטיקה והן לגבי איכות החומרים – התאמת הקבלן לשימוש להם הם מיועדים, עמידתם בתקנים מקומיים ובינלאומיים והאם הם אכן יושמו כנדרש, כלומר אם הקבלן השתמש לדוגמה בדבק המיועד להדבקת מתכת להדבקת עץ זה כמובן לא תקין ולא יהיה עמיד לאורך זמן. אפשר להזמין חברת בדק בית מכל מקום ולכל מקום בארץ, אך יש יתרון לקרבה ולסמיכות, לכן אם אתם מתגוררים במרכז הארץ עדיף להזמין חברת בדק באזור המרכז.

מזל טוב! קניתם דירה חדשה? באנו להרוס לכם קצת את האופוריה ולנפץ את המיתוס שדירה חדשה אין בה כמעט ליקויים! זה פשוט לא נכון! כחברה המבצעת בדיקת דירה חדשה אנו עדים לליקויי הבנייה בכל התחומים כמעט, בכלים סניטריים, בתריסי אלומיניום, ליקויים באסלות, רטיבות וסדקים בקירות. אז גם אם אנו צודקים אתם וודאי שואלים מדוע להרוס כעת את האופוריה למה לדבר על זה עכשיו מיד בקנייה. התשובה היא: יש להקדים בדיקת דירה חדשה מוקדם ככל האפשר, משתי סיבות עיקריות – א. רטיבות היא כמו גידול בגוף האדם שאם לא מטפלים בה בזמן היא תגדל ותחריף, עד שעלות התיקון תהיה יקרה וקשה עשרת מונים. ב. אחריות הקבלן על רוב הליקויים הם מוגבלים בזמן. מתוך ניסיוננו העשיר אנו ממליצים לכם הזמינו בדיקת דירה חדשה בהקדם.

התקשרו או מלאו פרטים בטופס ונחזור אליכם