בדיקת דירה לפני קניה

למה זה חשוב וכדאי?

קניית דירה חדשה היא אחת ההשקעות החשובות והגדולות ביותר שתעשו במהלך חייכם ואין ספק שתרצו להגן עליה. הדרך לעשות זאת היא באמצעות ביצוע בדק בית לפני קנייה או לפני קבלת המפתחות. בדיקה של ליקויי בנייה יכולה להיות ההבדל בין איכות חיים והנאה מהדירה לבין עוגמת נפש והוצאות מיותרות. מטרת בדיקת דירה חדשה היא איתור כל הליקויים הקיימים בדירה, כולל ליקויים אסתטיים וליקויים חמורים, ליקויים גלויים לעין וליקויים נסתרים, כדי שהקבלן יוכל לתקן אותם לפני שאתם נכנסים לדירה. בדירה חדשה, הבודק או חברת בדק בית שהזמנתם בודקים שהדירה שאתם מקבלים בנויה לפי כל התקנים ותקנות הבנייה, לפי תוכניות הבנייה והמפרט הטכני, וגם את איכות החומרים ודרך הביצוע, כגון החול המשמש לריצוף ועבודת הטיח והצבע על הקירות. בסיום הבדיקה, תקבלו דוח מפורט שכולל תיאור מלא של כל הליקויים שנמצאו בדירה, כולל אומדן מחירים אמין, שמתבסס על מחירון מקובל בשוק. בדירה חדשה, זה הזמן לפנות לקבלן, כל עוד הוא נמצא באתר הבנייה ועוד לא נמסרו לכם המפתחות, כדי שיתקן את כל הליקויים לפני שאתם נכנסים לדירה.

איתור נזילות
בדיקת דירה לפני קניה

ההתמחות שלנו

איתור ליקויי בניה

לפני רכישה של נכס מכל סוג שהוא רצוי לערוך לו בדיקת ליקויי בניה וזאת משום שבדיקה חיצונית על ידכם בלבד לא מהווה בחינה מדוקדקת דיו כדי לקבוע האם ישנם ליקויי בניה בבית או לא. חברת חַדּ שירותי הנדסה ובדק בית עורכת בדיקות אלו ומבצעת אותן ביסודיות.

בדיקת דירה לפני קניה

בדיקת בית לאיתור ליקויי בנייה, זהו לא תהליך שיש בו עובר או נכשל. בדיקת הבית על ידי גורם מקצועי פירושה בחינה מדוקדקת של מצבו הנוכחי של הבית. זו אינה הערכה אלא בדיקה מקצועית ומדוקדקת. זהו אינו פיקוח עירוני, שמטרתו לוודא עמידה בקוד בנייה.

בדיקת רטיבות

תחליף לבדיקת רטיבות - טיפול מוקדם ברטיבות בקירות עשוי להוזיל משמעותית את עלויות התיקון, מאחר וככל שהבעיה “צעירה” יותר, הסיכוי לנזק רחב קטן יותר, ולכן התיקון יהיה בעיקר במקור הבעיה ולא בנזקי משנה העלולים לקרות כתוצאה מכך כמו עובש,פטריות ותוצאות לוואי נוספות.

בדיקת דירה יד שניה

החשיבות לבדיקות דירה מיד שניה חשובה אף יותר מבדיקת דירה חדשה, בעזרת בדיקה זו ישנה ניתן לגלות בעיות של רטיבות בעקבות נזילות מים, שקיעת ריצוף בטווח הארוך, סדקים ומרווחים בקירות המבנה וליקויים נוספים כתוצאה מהזנחה או בנייה לקויה. 

מלאו פרטים בטופס והזמינו בדק בית ממומחה:

התקשרו או מלאו פרטים בטופס ונחזור אליכם

חברת חד עובדת עם ציוד בדיקות מתקדם, דו"חות בדק הבית קבילות בבתי המשפט בישראל