"מרפסת דירה היא הכניסה ללבו של הבית".

בדק בית הוא נושא חשוב, את זה אנו כבר יודעים. הנטייה הטבעית שלנו היא לשים את מירב הדגשים והדאגות שלנו על שלום המרצפות בסלון, הקירות, הניקוז במקלחת ועוד. אנו לוקחים בכובד ראש גם את בדק הרכוש המשותף עם שאר דיירי הבניין. אבל רגע, מה עם בדיקת מרפסת בדירה?

נדמה שישנה תחושה או דעה רווחת שתקינות המרפסת שלנו נמצאת בסדר עדיפויות משני. זמן השהייה שלנו בה הוא הרי הנמוך ביותר. בעונה הגשומה, אנו אף מוודאים שהיא סגורה היטב. אין יוצא ואין בא מהנקודה החשופה (והרטובה) ביותר בדירה. גם בעונה החמה, חלק גדול מאיתנו ירצה לא לשהות בה, ויעדיף את המזגן המקרר בדירה.

אז למה בכל זאת חשוב להתייחס למרפסת בכובד ראש ולבצע בדיקת איטום שלה בהקדם?

בדיקת מרפסת – חלק בלתי נפרד מבדק בית!

בסיבה הכללית יותר, נאמר כמובן שמרפסת הדירה היא חלק בלתי נפרד ממנה. בדק בית מקצועי חייב לכלול כל חלק בדירה, ואין זה משנה כמה זמן שהינו בו. הסיבה הנקודתית: איטום לא נכון של מרפסת השמש עלול להשפיע על שאר חלקי הבית. מרפסת סגורה היא לא בהכרח מרפסת אטומה! 

כיצד זה?

באופן טבעי, מרפסת הדירה היא זו שקולטת ראשונה מי גשמים מעצם היותה חשופה. אלא שגם אזור חשוף כמו המרפסת חייב באיטום נכון ומלא, שימנע חלחול מים אל פנים וחוץ הדירה. מכאן זה עלול להיות סיפור מסוכן: איטום לקוי המוביל לסכנת החלקה, סכנת פגיעה בנקודות חשמל, פגיעה בחומריות רכוש שבא במגע עם המים ועוד.

מרפסת אטומה – שקט לנשמה!

אז מה עושים?

פשוט מאוד: דואגים שבדיקת המהנדס המקצועית תכלול גם את מרפסת השמש בדירה. המהנדס המנוסה יידע לאבחן נקודות חשמל ושקעים החשופים בצורה בעייתית ולוודא שפתח הניקוז תקין. בנוסף, הוא יבדוק היטב את אריחי-המרפסת.

מהנדס מיומן לא יוותר על בדיקת שיפוע נכון במרפסת. שיפוצים שנעשו במרפסת ע"י הקבלן, או עבודה לא נכונה, עלולים לגרום לשיפועים המוליכים מים אל פנים הבית. סגירת המרפסת תאפשר למרפסת להיות אטומה, גם אם אינה כזו. היא תהיה מבודדת ולא תשמש כמוליכה של מים אל הדירה.

כל אלה הופכים את בדק המרפסת לקריטי. זו שמירה על בטיחותנו.

בשורה התחתונה

מרפסת השמש היא חלק בלתי-נפרד מהבית שלנו. אנו מארחים בה ומנצלים אותה, עושים בה על האש ועוד. שמירה על האיטום שלה ימנע מלהפוך אותה לכזו הגורמת לבעיות נזילות, ניקוז לא תקין וכד'. בשלב זה מומלץ לוודא היטב כי ביצעתם השוואה למחירי בדק הבית ולשיטות הקיימות כיום לאיטום, לפני הבחירה בחברת בדק הבית.

לנו בחד בדק בית, חשוב שלא תגיעו למצב שתואר. לכן אנו ממליצים על בדיקת מרפסת מקצועית שתספק דו"ח מפורט של מהנדס ותחייב את הקבלן בתיקון הליקויים שהתגלו, תוך פרק-זמן סביר.

רוצים לדעת עוד על בדיקת מרפסות הדירה שלכם? רוצים להתייעץ איתנו?

אנחנו ממש כאן.

לחצו לפרטים נוספים ולזימון בדיקה של המקצוענים שלנו.