החברים המליצו, הקבלן הבטיח דירת החלומות ואז זה קרה. רכישת נכס מבלי לבצע בדק בית של מומחים המאושרים לכך – תעלה לנו ביוקר בהמשך. לא חושבים כך? מומלץ לחשוב שוב.

דירה חדשה...הפרויקט של חייכם. כמה שחיכיתם לזה.

תתחדשו, זה מגיע לכם! השקעתם בה המון; לא חסכתם במאמצים או בעלויות כדי להבטיח שהפרויקט של חייכם ייתן לכם את כל הסיבות בעולם לחייך. וידאתם שהכניסה לבית תהיה חלקה, בדקתם כל דבר, ברמת השקע בקיר, סדק בבלטות וכל שריטה קטנה בריצוף, לקחתם בחשבון כל דבר אפשרי. כל דבר אפשרי?​

כשדברים לא מתקדמים לפי התוכנית

מה עם השקט שלכם כשאתם ישנים בלילה? ולא, הכוונה היא לא לשכונה רעשנית שלא תיתן לכם מנוחה. האם דאגתם באמת לשקט הנפשי שלכם?

סמכתם על הקבלן שממנו רכשתם את הדירה. ליתר ביטחון, בחנתם אותה היטב עם כמה זוגות עיניים נוספות של חברים ובני משפחה, קיבלתם מהם פידבקים חיוביים והחלטתם לרכוש את הנכס. קיבלתם את המפתח ליד, חייכתם ולאחר מספר שבועות זה הגיע:

סדקים שפתאום גיליתם, נזילות שהופיעו, אינסטלציות בעייתיות, ליקויי בנייה שהתגלו במקומות שאף אחד לא ראה קודם לכן. מכאן, הדרך לצעקות, תסכול והאשמות – היא קצרה ביותר. למה זה קרה לכם, ולמה דווקא לכם?

כמובן שאף אחד לא מאשים את הקבלן שהסתיר מידע מכם בצורה מכוונת, אלא שכדאי לשאול את עצמכם ואת בני ובנות הזוג שלכם ביושר: עד כמה מודע היה הקבלן למצבו האמיתי של הנכס? האומנם הוא מומחה לבדק בית? האומנם רק הוא נושא באחריות? התשובות לכל השאלות הן שליליות. לשם כך אתם זקוקים לביצוע בדק בית של מומחים.

לשקט שלכם יש שם: בדק בית!

כדי לדעת בוודאות מוחלטת שהמבנה שבו אתם עתידים להתגורר תקין ועבר את כל הבדיקות האפשריות, אתם חייבים בדיקה מסוג אחר – בדק בית של חברת מומחים;

אנשים המיומנים בכך, מהנדסים מיומנים שעבודתם היא להגיע למקומות שהקבלן, החברים, אתם ושאר מחווי-דעה אינם יכולים להגיע; מקצוענים המגיעים לבדוק את הנכס בגישה אחרת לגמרי, מומחים המגיעים עם ציוד מקצועי שמגיע מעל, מתחת, מסביב ולתוך נקודות במבנה, קטנות כגדולות, בודקים מנוסים שלא משאירים דבר ליד המקרה.

כאשר אנשים כאלו בדקו את הבית שלכם, אתם תדעו שכאשר הם יאמרו לכם בסיום התהליך את המילים: "הכל תקין!" תוכלו לחייך חיוך גדול וגם לתת אנחת רווחה. זה שווה עבורכם הכל.

אז מה עושים עכשיו?

אוקי, הבנו שבדק הבית הוא חשוב, אבל למי פונים ומה חשוב לנו לוודא כדי שכל תרחישי הבלהות האלו לא יקרו?

חברה מקצועית לבדק בית היא התשובה הפשוטה, מעצם העובדה שהיא פשוט לוקחת על עצמה את כאבי הראש שלכם… וכך היא עובדת:

  • את הבית שלכם יבדוק מטעם החברה מהנדס מומחה בלבד, אשר מוסמך ומאושר לבצע עבורכם בדק בית
  • ביצוע בדק הבית בעזרת ציוד מתקדם המאושר לביצוע תקן בית בישראל
  • איתור וטיפול כל ליקויי הבנייה, עד האחרון שבהם
  • בסיום התהליך, הגשה של דו"ח החתום ע"י המהנדס ומחייב את הקבלן לבצע את כל התיקונים לליקויים שהתגלו.

ומה יקרה אם הקבלן לא יסכים לסעיף האחרון?

הדו"ח שיוגש מחייב אותו והוא קביל בבית משפט כמסמך המחייב אותו לפעול על פי המצוין בדו"ח. יותר שקט מזה?

ההתמחות שלנו

איתור ליקויי בניה

לפני רכישה של נכס מכל סוג שהוא רצוי לערוך לו בדיקת ליקויי בניה וזאת משום שבדיקה חיצונית על ידכם בלבד לא מהווה בחינה מדוקדקת דיו כדי לקבוע האם ישנם ליקויי בניה בבית או לא. חברת חַדּ שירותי הנדסה ובדק בית עורכת בדיקות אלו ומבצעת אותן ביסודיות.

בדיקת דירה לפני קניה

בדיקת בית לאיתור ליקויי בנייה, זהו לא תהליך שיש בו עובר או נכשל. בדיקת הבית על ידי גורם מקצועי פירושה בחינה מדוקדקת של מצבו הנוכחי של הבית. זו אינה הערכה אלא בדיקה מקצועית ומדוקדקת. זהו אינו פיקוח עירוני, שמטרתו לוודא עמידה בקוד בנייה.

בדיקת רטיבות

תחליף לבדיקת רטיבות - טיפול מוקדם ברטיבות בקירות עשוי להוזיל משמעותית את עלויות התיקון, מאחר וככל שהבעיה “צעירה” יותר, הסיכוי לנזק רחב קטן יותר, ולכן התיקון יהיה בעיקר במקור הבעיה ולא בנזקי משנה העלולים לקרות כתוצאה מכך כמו עובש,פטריות ותוצאות לוואי נוספות.

בדיקת דירה יד שניה

החשיבות לבדיקות דירה מיד שניה חשובה אף יותר מבדיקת דירה חדשה, בעזרת בדיקה זו ישנה ניתן לגלות בעיות של רטיבות בעקבות נזילות מים, שקיעת ריצוף בטווח הארוך, סדקים ומרווחים בקירות המבנה וליקויים נוספים כתוצאה מהזנחה או בנייה לקויה. 

מלאו פרטים בטופס והזמינו בדק בית ממומחה:

נסכם: את הפשרות נשאיר לצבע הקיר...

קונים דירה מבינים יותר ויותר שבדק בית אינו בגדר פשרה או מותרות. עין בלתי מקצועית שאינה מעורבת בבדיקת המבנה שרכשתם היא פתח לצרות צרורות. כן, בדיקת בדק בית עולה כסף, אבל היא חוסכת לכם את אלפי השקלים (במקרה הטוב…) שהייתם מבזבזים לאחר הרכישה. ובינינו, כמו שכבר הזכרנו: לא רק החיסכון בחלק הכלכלי מדבר כאן; דירה שרק עתה נכנסתם אליה וכבר עליכם להוציא מכיסכם סכום נוסף כדי לתקן אותה. זה מתסכל!

אפשר, צריך וחייבים להימנע מכך ע"י בדק בית של מומחים

ללא קשר לדירה חדשה מקבלן או דירת יד שנייה, בדיקה יסודית של הנכס שרכשתם היא הכרח.

עוד לא בטוחים אם בדק הבית הוא הכרחי? 

רוצים לדעת מה אנחנו ב"חד" מציעים לכם בנושא בדק בית? 

התשובות שלכם מתחילות בהקלקה אחת קטנה. אנחנו כאן לשירותכם

התקשרו או מלאו פרטים בטופס ונחזור אליכם

חברת חד עובדת עם ציוד בדיקות מתקדם, דו"חות בדק הבית קבילות בבתי המשפט בישראל