צילום מרחפנים לאיתור בעיות איטום וליקויי בניה

צילום מרחפנים משמש לבדיקה של ליקויי איטום במקומות גבוהים ואיתור ליקויי בנייה בקומות גבוהות של מבנים.

אנו בחברת חד - בדק בית ושירותי הנדסה נעזרים ברחפן לצילום של הקירות החיצוניים והגגות ומאתרים את הליקויים על ידי מכשור מתקדם.

בדק בית באמצעות רחפנים

בדק בית מבוצע לרוב בתוך המבנה ומחוצה לו בעזרת מכשירי מדידה המאפשרים מציאת ליקויים בעבודות הגמר והשלד של המבנה ע"י שימוש פשוט וקל. כיום רוב בדיקות המעטפת החיצונית מתבצעות על ידי מבט מהקרקע של המהנדס, תוך כדי ניסיון לזהות ליקויים כאשר השמש מסנוורת את העיניים ויכולת ראייה למרחק לקויה. במקרים מסוימים המהנדס עולה לאחת הדירות ומוציא ראש מהחלון על מנת לקבל קצת יותר מבט מקרוב, אך גם פעולה כזאת מלאה בחסרונות ובפספוס אזורים שלמים. כאשר ביקורת המבנים מבוצעת במבנים נמוכים , לרוב ניתן לבדוק את קירות וגג המבנה החיצונים ולתעד את הליקויים בדוח בדק בית. אולם, בקומות הגבוהות קיים קושי במציאת ליקויים וביצוע צילומים אשר יוכיחו את הפגם הנמצא.

ליקויי בניה נפוצים בקירות החוץ אותם ניתן לזהות בצילום רחפן:

סדקים במעטפת הבניין

האם הם נגרמו מתנועת המבנה ואו שמדובר בתפרי התפשטות פעילים אשר מצריכים מפרט שונה. זיהוי הסדקים והתאמת המפרט המתאים יכול להשפיע על אופן העבודה ועל המחיר בהפרשים גדולים, שכן עבודת שפכטל גדולה הרבה יותר יקרה מאיטום סדקים בסיקה פלקס.

קילופים של חלקי בטון

יכולים להיות מושפעים מהתקלפות ציפוי דמות שפריץ צמנטי, טיח מתקלף ואו מצב חמור יותר של ברזלי זיון עם קורוזיה אשר מצריכים גילוי של הברזל ושיקום בטון. בפרויקטים גדולים בעיות כאלה יכולות להוות שינוי משמעותי בצורת העבודה בגובה, אם נדרשת הרבה עבודות שיקום וטיח צריך לעבוד על פיגום ואם מדובר רק במקצה תיקונים קל אולי היה אפשר לסיים את הכל בסנפלינג.

בעיות איטום

כמו התפוררות שכבת טיח חיצונית והופעת סדקים נימיים, אותם קשה מאוד לראות מהקרקע ורק כאשר נמצאים בזווית ישרה מולם הם צצים בכמות גדולה. סדקים נימיים המעידים על שכבת כיסוי דקה מידי בין הבלוקים ועד למעטפת הסופית, כך שצביעה בצבע אוטם לא בהכרח יספיק ואו הגיע הזמן לשכבת חומר עבה יותר.

שיפוצים פנימיים

אשר נערכו לאורך השנים בתוך הדירות ושכנים שינו פתחי אוורור, קדחו חורים למזגנים, העבירו חוטים וצנרת ישנה ועוד מיני קווים חיצוניים אשר ניתן בבדיקה מקרוב להעריך את קיומם ואו ביטולם. יכול להיות מצב של צנרת מזגנים, אשר התפוררה עם הזמן והשמש החמה של ארצנו ועכשיו המזגן מטפטף מים לאורך השנה על הקירות והחומציות במי המזגן גורמת לקורוזיה בברזל.

מעטפת פסיפס

עם אזורי נפילות של חלקי פסיפס קטנים יכולים להיות תוצאה של שחרור חלקים בודדים ואו התקלפות אריחים שלמים וסכנת נפילה עתידית של חלקים שלמים וגדולים. בעזרת רחפן ועין מקצועית של מהנדס מנוסה, נוכל לגלות מראש את היקף העבודה הנדרשת לצורך שיקום מעטפת פסיפס ואריחי קרמיקה.

מעטפת שיש חיצוני

הסכנה עוד יותר גדולה מאחר ואריח בודד אולי נפל על הקרקע וגרם להתעוררות השכנים, אך איך ניתן יהיה לדעת אם מדובר בניתוק נקודתי ואו שיש אזור שלם שעומד להתנתק מהקיר? מדובר בסכנה חמורה המצריכה קבלת החלטות שונה לגמרי וחישוב הוצאה כספית, שכן באם מדובר באריח בודד ניתן יהיה לבצע את העבודה בסנפלינג. אם מדובר בסכנה של נפילת משטח שלם של אריחים, אולי צריך יהיה להקים פיגום ואו לעגן בברגים את כל הקיר מלמעלה ועד לרצפה.

שימושים נוספים הנעשים על ידי מהנדס בניין הינם תיעוד מבנים לפני ביצוע עבודות במבנים סמוכים אשר עלולים לגרום נזק .

להזמנת שירות בדיקה באמצעות רחפן השאירו פרטים

התקשרו או מלאו פרטים בטופס ונחזור אליכם

מידע מקצועי

בדק בית
מידע מקצועי

איך להתכונן לבדק בית

בדק בית הוא שלב חשוב בכל תהליך קנייה או מכירה של נכס. כדי להבטיח שהנכס במצב טוב ולמנוע הוצאות בלתי צפויות בעתיד, חשוב להתכונן לבדק

קרא עוד »