מים עומדים? נקודת ניקוז בנקודה לא נכונה? תיקון שיפוע במקלחת או במקלחון הוא לא שאלה של רשות!

מדוע בעצם זה הכרחי?

כשאנו נכנסים לראשונה לדירה חדשה או דירת יד שנייה, העין שלנו תחפש מן הסתם ליקויי בניה. אחד הדגשים שלנו יהיה על תיקון שיפוע במקלחת או במקלחון הדירה.

אלא שגם כשאנו מבינים שמדובר בליקוי שיש להסדירו, אין לנו את התמונה המלאה על גודל הסכנה וגודל הנחיצות להעמיד את הפגם הזה בראש רשימת הדברים שמחייבים טיפול והסדרה מהירים ביותר מול הקבלן. טעות בסדרי עדיפויות תעמיד אותנו בפני סכנות רבות, בריאותיות, כלכליות וכמובן בפני עוגמת נפש.

מהן הסכנות האלה?

ליקוי בתעלת הניקוז

במקלחות, ובעיקר במקלחונים, קיימת למרבה הצער בעיה חוזרת בעבודת הקבלן; בניית תעלת הניקוז. לעתים, תעלת הניקוז שנבנתה, מוקמה בהפרש גובה שאינו עומד בתקן. תעלה שאינה בגובה הנכון פירושה – ניקוז לא טוב של המים. במסגרת בדק בית שמבוצע במבנה, נבדק בין היתר נושא תיקון שיפוע במקלחת או במקלחון, במידה ויתברר שאכן הפרש הגובה לא תקין, באחריות הקבלן יהיה להסדיר זאת בפרק זמן סביר.

יהיה עליו לבחון שוב את התאמת הגובה התקני של תעלת הניקוז ולהתאימה לגובה המקובל. במידת הצורך יהיה באחריותו גם לפרק אותה.

שיפוע לא תקני במקלחת

שיפוע לא נכון במקלחון ובמקלחת

אף אחד לא רוצה להתקלח כשהקרקע שלו לא הכי אחידה.

עבודה לא נכונה של קבלן במקלחות ובמקלחון, עשויה להתבטא בבניית שיפוע מרצפות לא נכון. שיפוע לא נכון הוא מפגע בריאותי חמור הגורם למים עומדים ולניקוז איטי. מים עומדים לאורך זמן, גוררים עובש, פטריות ושאר מפגעים בריאותיים חמורים. כמובן שלמים עומדים קיימת השפעה על בעיית נזילה אפשרית. טחב, סימני רטיבות ונזילת מים לדירה שתחתינו, מהווים דוגמאות לנזקים שאף אחד מאיתנו לא היה רוצה לחוות. גם כאן, מחויב הקבלן לתקן זאת, עפ"י תוצאות בדיקת מהנדס מומחה, והנה לנו סיבה נוספת לבדוק את הנכס שרכשנו, ללא קשר להבטחת הקבלן או המשכיר.

לחסוך בהוצאות כבר מעכשיו!

חשוב לזכור: ככל שנדחה את בדק הבית, לרבות בדיקת שיפוע במקלחונים ובמקלחות, אנו בבעיה.

בגלל כל עיכוב בגילוי ובטיפול בעיות אלו, יוכל הקבלן לטעון להגנתו כי הנזק לא נגרם בזמן הבניה וכי אנחנו האחראים לנזק. בדיקת חברת בדק בית מקצועית היא הגושפנקה שלנו לראש שקט ולכך שהקבלן יישא בתיקונים ובעלויות. אף אחד מאיתנו לא רוצה להגיע לעימות משפטי, בוודאי לא במה שקשור לרכישת דירה שרכשנו במיטב כספנו ושאליה רצינו להיכנס ברגל ימין. אלא שהנסיבות מחייבות אותנו להיערך גם לכך.

 

בדק בית עושים אצל מומחים!

חד בדק בית ושירותי הנדסה מציעה לכם את פוליסת השקט הזו. אלפי לקוחות, שירות אישי, ייעוץ, ליווי ותמיכה בכל תהליך הבדיקה, הם רק חלק ממגוון השירותים שאנו מספקים לנעזרים בנו.

רוצים לדעת איך אנחנו עושים את זה?

רוצים להיווכח שתיקון שיפוע במקלחת, במקלחון ושאר בדיקות הבית – הם המומחיות שלנו?

אנחנו לשירותכם בכל עת ובכל שאלה. צרו עימנו קשר לשיחת ייעוץ חינמית עוד היום!.