בכל מקום כמעט קיימת קרינה במידה כזו או אחרת, קרינה בלתי מייננת נוצרת משדות אלקטרומגנטיים הנובעים הן ממקורות טבעיים והן ממקורות מלאכותיים. אולם אם הקרינה הקיימת היא מעל המותר בחוק יש צורך לעשות בדיקות קרינה. המשרד להגנת הסביבה מסמיך ומכשיר מודדי קרינה בלתי מייננת באמצעות העברת קורסים למהנדסים. הבדיקה נעשית על ידי מכשיר מיוחד המיועד לכך העובר כיול פעם בשנה. חשיפה ממושכת לקרינה ברמה גבוהה, עלולה להיות מסוכנת לשוהים בבית שעות רבות במשך היממה, בעיקר לנשים בהיריון, ולכן חשוב מאוד לבצע בדיקת רמת הקרינה. 

קבלן הבונה את הבית נדרש להקפיד על תקנות שונות של הרחקה ממתקנים המהווים מקור לקרינה, בכדי לוודא שלא תהייה קרינה גבוהה בבית. בבדיקות קרינה בודקים את מקורות הקרינה, את סוג הקרינה הקיים – במידה וקיים. מקורות קרינה יכולות להיות:

  1. מתקני ומכשירי חשמל
  2. מתקני סלולר
  3. מתקני רדיו
  4. לייזר ועוד
 

חשיפה גבוהה וממושכת למקורות קרינה עלולה להיות מסוכנת ולעיתים, בגלל ההתפתחות הטכנולוגית, מתגלים בבדיקות קרינה גבוהה למרות תקנות הבנייה בנושא.

מגוון השירותים של חד בדק בית

ביקורת מבנים

איכות הסביבה

שירותים נלווים

שאלתם את עצמכם למשל, למה מוכר הדירה כל כך רוצה לברוח מהמקום? (לא תמיד, אבל יש מקרים…). אם עדיין לא סגרתם עסקה, דו"ח ליקויים יכול לשמש אתכם להתמקחות על מחיר הדירה או כתמרור אזהרה לא לרכוש את הדירה – אם הליקויים חמורים מדי. חשוב להדגיש: גם אם כבר סגרתם חוזה, מוכר הדירה מחויב לתקן את רוב הליקויים על חשבונו (בעיקר ליקויי רטיבות וכדומה). אל תוותרו! הזמינו בדק בית ע"י חברה מקצועית ומנוסה.

מלאו פרטים בטופס והזמינו בדק בית ממומחה: