מדוע באמת לבצע בדיקת דירה חדשה מקבלן?

הנחה שגויה אומרת כי בדיקת דירה חדשה מקבלן רלוונטית רק לדירות יד שנייה. הנה כמה דברים חשובים שיגרמו לנו לחשוב אחרת.

כניסה לדירה חדשה היא טקס אחד ענק. בדיקות, חוות דעת מהחברים, בעלי המקצוע שהגיעו ועוד. עשינו הכל כדי שתהיה לנו כניסה חלקה אל הנכס החדש שהשקענו בו את מיטב כספנו.

אנחנו לוקחים בחשבון כמעט כל דבר אפשרי כדי שזה יקרה: מנקודות חשמל, אינסטלציה ומה לא. אלא שבחלק לא קטן מהמקרים, מסתבר שאנו שוכחים דווקא את הדבר החשוב ביותר: בדיקת מהנדס מומחה.

מדוע? הרי השקענו את מיטב כספנו בכל פגם, ליקוי או משהו אחר שלא "בא לנו טוב בעין". למה דווקא את הדבר שנקרא: בדיקת דירה חדשה מקבלן – אנו נוטים לשכוח בעת הרכישה?

אנחנו לא באמת מומחים לבדק בית

התשובה היא שאנו נוטים יותר מדי לסמוך על מה שאנו רואים ו/או על מה שהבטיח ותיאר הקבלן.

ומה קורה בפועל? לעתים קרובות מתגלים ליקויי בנייה שלא גילה הקבלן. אין זה משנה אם עשה זאת מתוך הסתרה מכוונת או מתוך אי-הבחנה תמימה.

השורה התחתונה: אנו מוצאים את עצמנו עם עוד הוצאות לא מתוכננות של תיקוני ליקויים כמו: טחב, סדק שלא התגלה בבדיקה המקדימה ועוד. ובינינו… זה לא רק הכסף. נכנסנו לדירה חדשה מן המוכן, כבר חשבנו שסיימנו בה הכל ולא נותר לנו אלא לנוח וליהנות ממנה, עד שמתברר שפספסנו.

בדיקת דירה חדשה מקבלן – המפתח לשקט שלכם!

הפספוס הזה כאמור עולה לנו – בריצות נוספות, בהוצאות נוספות וכמובן בעוגמת נפש. לכן, חשוב להפנים היטב: עינו של הקבלן ועיניים בוחנות שלנו (או של חברים ובני משפחה שהוסיפו חוות דעת משלהם) אף פעם לא יהוו קנה מידה אמיתי למצב הדירה, כיוון שליקויי בנייה אינם גלויים לעינינו במאת האחוזים.

לא לכל מקום אנו יכולים להגיע, ולא כל דבר אנו יכולים לראות. חוק מרפי הרי אומר כי דווקא בנקודה שלא חיפשנו או הגענו אליה – דווקא ממנה תיפתח הצרה. את כל זה יכולנו ואנו יכולים למנוע.

התשובה היא: לבדוק באמת את הבית!

בדיקה אחת שמבצע מהנדס מומחה ומוסמך מטעם חברת בדק בית המתמחה בדיוק בבדיקות מסוג זה – נותנת לנו את כל מה שאנו צריכים בכניסה לדירה חדשה. מהנדס המגיע לבדק בית בדירה החדשה מגיע לכל המקומות שעין או גוף אדם אינם יכולים לבחון אותם. עם ציוד מתקדם הבוחן את צפיפות החומר ומגיע למקומות נחבאים או בעייתיים, אנו יודעים בוודאות שיש לנו תעודת ביטוח ושאנו יכולים לנשום לרווחה. כל הליקויים שיתגלו, אם אכן היו כאלה, יחייבו את הקבלן להסדירם על מנת שנוכל להיכנס לבית שהשקענו בו לא מעט בראש שקט.

נסכם: מה נותנת לנו בדיקת דירה חדשה מקבלן שמבצע מהנדס מומחה?

נפטרים מליקויי הבנייה!

בדק בית – יש לכם כתובת!

עוד לא השתכנעתם בחשיבות בדק בית של מומחה? עדיין קיימות ספקות לגבי נחיצות הבדיקה? ברשותכם דירה חדשה ורק עכשיו הבנתם את נחיצות בדיקתה ומעוניינים לבצע אותה בהקדם?

יש לכם כתובת לשאלות אלו ולכל שאלה נוספת.

דברו איתנו. אנחנו לרשותכם.

וזכרו תמיד: דירה חדשה היא לא קלף בטוח! שקט אמיתי מתחיל בבדיקת דירה לפני רכישה שיבצע מהנדס מומחה.

שיהיה לכם בשעה טובה!