בדיקת דירה חדשה מקבלן

בדיקת דירה חדשה מקבלן

מדוע באמת לבצע בדיקת דירה חדשה מקבלן?

הנחה שגויה אומרת כי בדיקת דירה חדשה מקבלן רלוונטית רק לדירות יד שנייה. הנה כמה דברים חשובים שיגרמו לנו לחשוב אחרת.
כניסה לדירה חדשה היא טקס אחד ענק. בדיקות, חוות דעת מהחברים, בעלי המקצוע שהגיעו ועוד. עשינו הכל כדי שתהיה לנו כניסה חלקה אל הנכס החדש שהשקענו בו את מיטב כספנו.

אנחנו לוקחים בחשבון כמעט כל דבר אפשרי כדי שזה יקרה: מנקודות חשמל, אינסטלציה ומה לא. אלא שבחלק לא קטן מהמקרים, מסתבר שאנו שוכחים דווקא את הדבר החשוב ביותר: בדיקת מהנדס מומחה לביצוע בדק בית.

מדוע? הרי השקענו את מיטב כספנו בכל פגם, ליקוי או משהו אחר שלא "בא לנו טוב בעין". למה דווקא את הדבר שנקרא: בדיקת דירה חדשה מקבלן – אנו נוטים לשכוח בעת הרכישה?

בדק בית בפתח תקווה
בדיקת דירה חדשה מקבלן

ההתמחויות שלנו

איתור ליקויי בניה

לפני רכישה של נכס מכל סוג שהוא רצוי לערוך לו בדיקת ליקויי בניה וזאת משום שבדיקה חיצונית על ידכם בלבד לא מהווה בחינה מדוקדקת דיו כדי לקבוע האם ישנם ליקויי בניה בבית או לא. חברת חַדּ שירותי הנדסה ובדק בית עורכת בדיקות אלו ומבצעת אותן ביסודיות.

בדיקת דירה לפני קניה

בדיקת בית לאיתור ליקויי בנייה, זהו לא תהליך שיש בו עובר או נכשל. בדיקת הבית על ידי גורם מקצועי פירושה בחינה מדוקדקת של מצבו הנוכחי של הבית. זו אינה הערכה אלא בדיקה מקצועית ומדוקדקת. זהו אינו פיקוח עירוני, שמטרתו לוודא עמידה בקוד בנייה.

בדיקת רטיבות

תחליף לבדיקת רטיבות - טיפול מוקדם ברטיבות בקירות עשוי להוזיל משמעותית את עלויות התיקון, מאחר וככל שהבעיה “צעירה” יותר, הסיכוי לנזק רחב קטן יותר, ולכן התיקון יהיה בעיקר במקור הבעיה ולא בנזקי משנה העלולים לקרות כתוצאה מכך כמו עובש,פטריות ותוצאות לוואי נוספות.

בדיקת דירה יד שניה

החשיבות לבדיקות דירה מיד שניה חשובה אף יותר מבדיקת דירה חדשה, בעזרת בדיקה זו ישנה ניתן לגלות בעיות של רטיבות בעקבות נזילות מים, שקיעת ריצוף בטווח הארוך, סדקים ומרווחים בקירות המבנה וליקויים נוספים כתוצאה מהזנחה או בנייה לקויה. 

מלאו פרטים בטופס והזמינו בדק בית ממומחה:

בדיקת דירה חדשה מקבלן

המפתח לשקט שלכם! הפספוס הזה כאמור עולה לנו – בריצות נוספות, בהוצאות נוספות וכמובן בעוגמת נפש. לכן, חשוב להפנים היטב: עינו של הקבלן ועיניים בוחנות שלנו (או של חברים ובני משפחה שהוסיפו חוות דעת משלהם) אף פעם לא יהוו קנה מידה אמיתי למצב הדירה, כיוון שליקויי בנייה אינם גלויים לעינינו במאת האחוזים.

לא לכל מקום אנו יכולים להגיע, ולא כל דבר אנו יכולים לראות. חוק מרפי הרי אומר כי דווקא בנקודה שלא חיפשנו או הגענו אליה – דווקא ממנה תיפתח הצרה. את כל זה יכולנו ואנו יכולים למנוע.

לבדוק באמת את הבית!

בדיקה אחת שמבצע מהנדס מומחה ומוסמך מטעם חברת בדק בית המתמחה בדיוק בבדיקות מסוג זה – נותנת לנו את כל מה שאנו צריכים בכניסה לדירה חדשה. מהנדס המגיע לבדק בית בדירה החדשה מגיע לכל המקומות שעין או גוף אדם אינם יכולים לבחון אותם. עם ציוד מתקדם הבוחן את צפיפות החומר ומגיע למקומות נחבאים או בעייתיים, אנו יודעים בוודאות שיש לנו תעודת ביטוח ושאנו יכולים לנשום לרווחה. כל הליקויים שיתגלו, אם אכן היו כאלה, יחייבו את הקבלן להסדירם על מנת שנוכל להיכנס לבית שהשקענו בו לא מעט בראש שקט.

נסכם: מה נותנת לנו בדיקת דירה חדשה מקבלן שמבצע מהנדס מומחה?

  • בדיקה מוסמכת של מהנדס לאיתור ליקויים המחייבת את הקבלן בתיקונם לפני הכניסה לבית.
  • חיסכון משמעותי בהוצאות כספיות על ליקויי הבנייה שהיו מתגלים רק בהמשך.
  • שקט נפשי. הרבה שקט נפשי!

בדק בית – יש לכם כתובת!

עוד לא השתכנעתם בחשיבות בדק בית של מומחה? עדיין קיימות ספקות לגבי נחיצות הבדיקה? ברשותכם דירה חדשה ורק עכשיו הבנתם את נחיצות בדיקתה ומעוניינים לבצע אותה בהקדם?

יש לכם כתובת לשאלות אלו ולכל שאלה נוספת.

דברו איתנו. אנחנו לרשותכם.

וזכרו תמיד: דירה חדשה היא לא קלף בטוח! שקט אמיתי מתחיל בבדיקת דירה לפני רכישה שיבצע מהנדס מומחה.

שיהיה לכם בשעה טובה!

חברת חד עובדת עם ציוד בדיקות מתקדם, דו"חות בדק הבית קבילות בבתי המשפט בישראל