מומחה איתור רטיבות

כתמי רטיבות או עובש שמופיעים על הקיר מהווים נורית אזהרה. מה שאומר שאתם צריכים להזמין שירות של איתור רטיבות. כמו כן, אם גיליתם על הקיר או התקרה קילוף של צבע הזמינו בהקדם מומחה איתור רטיבות, כי זה אומר שיש בפנים רטיבות, כי הבעיה של רטיבות בבית היא שהרטיבות לרוב, לא תיראה בעין כל עוד לא תזמינו בדיקת איתור רטיבות בדירה.

מומחה איתור רטיבות הוא איש מקצוע אשר משתמש בכל הכלים העומדים לרשותו בכדי לפענח את בעיית הרטיבות בביתכם והוא גם יודע נתח את התוצאה ולהציע את התיקון הנדרש על מנת לפתור לכם את בעיית הרטיבות. המומחה מגיע למקום הרטיבות, אם זה בבית או בעסק שלכם, בוחן את הסימנים של הרטיבות שהופיעו אצלכם ולאחר מכן מבצע בדיקה יסודית ומקצועית לאיתור מקור הבעיה. מומחה איתור רטיבות משתמש בין היתר ב: מצלמה תרמית, מצלמת וידאו המוחדרת לתוך תוואי הפנים של הצנרת, מד לחות, איתור רטיבות באמצעות גז ועוד. את בדיקת הרטיבות עושים בהתאם לחשדות העולים מן השטח, אם מגלים סימני רטיבות על הקיר או התקרה נעשה בדיקת איתור רטיבות על פני הקיר הספציפי או התקרה. וגם זיהוי מוקדים חשודים הוא מקצוע בפני עצמו… רטיבות בבית היא תופעה שכיחה שאסור להזניח אותה, היא פוגעת בבריאות ובאיכות החיים. אם גיליתם רטיבות הזמינו מומחה איתור רטיבות.

מומחה איתור רטיבות
מומחה איתור רטיבות

ההתמחות שלנו

איתור ליקויי בניה

לפני רכישה של נכס מכל סוג שהוא רצוי לערוך לו בדיקת ליקויי בניה וזאת משום שבדיקה חיצונית על ידכם בלבד לא מהווה בחינה מדוקדקת דיו כדי לקבוע האם ישנם ליקויי בניה בבית או לא. חברת חַדּ שירותי הנדסה ובדק בית עורכת בדיקות אלו ומבצעת אותן ביסודיות.

בדיקת דירה לפני קניה

בדיקת בית לאיתור ליקויי בנייה, זהו לא תהליך שיש בו עובר או נכשל. בדיקת הבית על ידי גורם מקצועי פירושה בחינה מדוקדקת של מצבו הנוכחי של הבית. זו אינה הערכה אלא בדיקה מקצועית ומדוקדקת. זהו אינו פיקוח עירוני, שמטרתו לוודא עמידה בקוד בנייה.

בדיקת רטיבות

תחליף לבדיקת רטיבות - טיפול מוקדם ברטיבות בקירות עשוי להוזיל משמעותית את עלויות התיקון, מאחר וככל שהבעיה “צעירה” יותר, הסיכוי לנזק רחב קטן יותר, ולכן התיקון יהיה בעיקר במקור הבעיה ולא בנזקי משנה העלולים לקרות כתוצאה מכך כמו עובש,פטריות ותוצאות לוואי נוספות.

בדיקת דירה יד שניה

החשיבות לבדיקות דירה מיד שניה חשובה אף יותר מבדיקת דירה חדשה, בעזרת בדיקה זו ישנה ניתן לגלות בעיות של רטיבות בעקבות נזילות מים, שקיעת ריצוף בטווח הארוך, סדקים ומרווחים בקירות המבנה וליקויים נוספים כתוצאה מהזנחה או בנייה לקויה. 

מלאו פרטים בטופס והזמינו בדק בית ממומחה:

התקשרו או מלאו פרטים בטופס ונחזור אליכם

סיבות רבות יכולות להיות לרטיבות בבית שלכם. כאן נפרט חלק מאותם גורמים ונבין מדוע חשוב לבצע איתור רטיבות. ברוב המקרים רטיבות נגרמת כתוצאה מפיצוץ בצנרת החולפת בתוך הקיר. עקב היות הצנרת סמויה ולא נראית לעין, היא יכולה לנזול זמן רב עד שיופיעו הסימנים לכך על פני הקיר. כמו כן, גם ליקוי באיטום הבית הוא אחד הגורמים העיקריים לבעיות רטיבות. ולכן, כאשר מופיעים סימנים של רטיבות בקיר, לפני שעושים תיקון מקומי, חובה לבצע איתור רטיבות מקצועי. ובזמננו מדובר במשימה לא קשה לביצוע כלל, צריך רק את הכלים הטכנולוגיים שמבצעים בדיקות חיצוניות ואת איש המקצוע שיוכל לפענח את הצילומים. אם בעבר, שהתגלתה נזילה בתקרה היו צריכים להרים את כל הריצוף של השכן העליון, כיום ניתן בזמן קצר מאוד לאתר את הבעיה בלי להרים אף אריח אחד. לנו בחד בדק יש את הכלים הטכנולוגיים והידע הנדרש לשם איתור רטיבות סמויה בביתכם ובכל מקום.

אצלנו ב'חד בדק' בדיקות לגילוי ואיתור רטיבות בדירה הן חלק מבדיקה של הליקויים. כי לא תמיד רואים בעין את הרטיבות ואם לא מגלים אותה בשעת הבדק, הסיכוי שיגלו את זה בטווח הקרוב, לפני שזה יספיק לגרום להפסדים, הוא קטן. ובכל זאת ישנם סימנים מחשידים שמצריכים לעשות בהקדם איתור רטיבות בדירה. הסימנים הם: התנפחות או אפילו נשירה של הטיח, קילוף של הצבע, קילוף של הצבע מעל הפנלים (מעיד על רטיבות שנמשכת מהחול שמתחת לפני הריצוף), כתמים סביב משקופי הדלת ועוד. כמו כן, אם יש רטיבות מתמשכת ייוצר ריח רע של טחב בבית. אם יש ריח כזה בבית ואתם לא מצליחים לזהות את מקור הריח נסו על הקיר מתחת לרהיטים. ואם אכן יש לכם חשד לרטיבות הזמינו בהקדם איש בדק בית שיוכל לזהות את מוקד הבעיה לפני שהרטיבות תספיק לגרום לנזקים נוספים. ובכדי שזה יהיה מקצועי חייבים להזמין מומחה לאיתור רטיבות בדירה.

תגובה אחת