בדיקת איטום

מה היא בדיקת איטום?

הבית שבו אתם מתגוררים חייב להיות מבודד מרטיבות ומים. עבודות האיטום נעשות במהלך הבנייה והן כוללות כמה מרכיבים: בגג ובמרפסת ביצוע שיפועים נכונים שינקזו את המים לחור הניקוז, וכן מרזבים כפולים בכדי לנקז את המים שנכלאים מתחת ליריעות. בפתחים וחיבורי החלונות צריך לאטום היטב ובצורה מקצועית, בכדי למנוע חדירת מים מקומית. בקומת קרקע נדרש איטום מקצועי במיוחד בכדי לבודד בין הקירות החודרים לקרקע או הנוגעים בביסוס לבין רצפת הבית. לצורך כך נדרש איטום תקין והנחת חומר מבודד מרטיבות בין הבלוקים לבין רצפת הביסוס העשויה מבטון, כך שלא תיגרם עלייה קפילרית של מים אל הקירות. בארץ רוב הקבלנים אינם מבצעים את האיטום והבדיקות הנדרשות לפי התקן.

מלאו פרטים בטופס והזמינו בדק בית ממומחה:

מה כוללת בדיקת איטום של חד בדק?

לקוחות ממליצים עלינו בגוגל

יתרונות ביצוע בדק ע"י חד בדק בית

יכולות להיות סיבות רבות לליקויי איטום. לנו יש את הניסיון הנדרש בכדי לזהות את הבעיה ולתת אבחנה מדויקת. אנו מבצעים בדיקה איכותית של האיטום בחדרים רטובים ובחדרים שחשופים למים וגשם כגון: גגות, מרפסות, קירות, חלונות וכו', על ידי מומחים שהשתלמו רבות בתחום ובעלי ניסיון רב באיתור נזילות. בידי החברה מכשירים מתקדמים ואביזרים יעילים לאיתור כשלי איטום, ניסיון רב באבחון וקביעה האם מדובר ברטיבות פנימית או חיצונית (חדירת גשם) תוך שילוב נדיר בין ידע מקצועי, ניסיון עשיר וטכנולוגיה המתקדמת ביותר בתחום.

לבדיקת איטום מקצועית צרו עמנו קשר עכשיו.

שאלות ותשובות

איתור נזילות
בדיקת איטום
רטיבות בקיר חיצוני נוצרת בדרך כלל בשל כשל באיטום של החיפוי. כתמי רטיבות בקירות חוץ יכולים להגיע גם ממרפסת שהרטיבות שבה מחלחלת דרך קירות חיצון כאשר האיטום של המרפסת לא מיושם כראוי. גם בעיות איטום בצנרת ובמרזב עלולות לגרום לכתמי רטיבות בקירות החיצוניים. הרטיבות עלולה לגרום לנזקי עובש והתקלפות טיח. בכדי לאתר את מוקד הבעיה יש לבצע איתור נזילות בעזרת צוות מיומן וציוד טכנולוגי מתקדם ולאחר מכן לטפל במקור הבעיה באופן נקודתי.
את רוב בעיות האיטום ניתן לגלות בקיץ. אלמנטים המותקנים בגג, כמו מזגנים וכדו' עלולים לחורר בשכבות האיטום של הגגות או לנזקים אחרים. את זה למשל ניתן לבדוק לפני הימים הגשומים. כמו כן, מתחת לאיטום הנעשה בעזרת יריעות בטומניות נוצרות עם הזמן בועות מים. הבועות נוצרות עקב מים המחלחלם דרך סדקים קטנים אל מתחת ליריעות, רובצים שם זמן רב וגורמים לנזקים לתקרה. גם את הבדיקה הזו – אם קיימות בועות שכאלו, ניתן לבצע בקיץ. או למשל מרזב סתום שעלול לגרום למי הגשמים לחלחל דרך התקרה ולאיטום להיות לא יעיל – אפשר כבר בקיץ לבדוק את פתחי המרזבים שאין בהם סתימות.
על כשל באיטום המבנה, לרבות בחללים תת-קרקעיים, בקירות, בתקרות ובגגות, בכל אלו מחויב הקבלן לתת אחריות ל-4 שנים. חשוב לדעת שיש מקרים בהם הקבלן יכול להתנער מאחריות. כגון במקרים בהם מתקין מזגנים קדח ביריעות כדי להתקין את המעמד עליו יושב המנוע של המזגן. בכדי למנוע התחמקות הקבלן מאחריותו לאיטום מומלץ לבצע בדק בית מיד עם כניסתכם לבית. את הבדק יבצע בעל מקצוע מוסמך שיעבור על כל מערכת האיטום ויבדוק שהאיטום תקין ושהוא עומד בתקנים הנדרשים.