בדיקת צנרת

מה היא בדיקת צנרת?

בעיות צנרת הן אחת מליקויי הבנייה הנפוצים ביותר בישראל. ולכן בדיקת מערכות הצנרת הינה הכרחית בכדי להוכיח את אחריות הקבלן. גם בדירות יד שנייה בעיות צנרת הן נפוצות מאוד. רטיבות שכלואה בקיר או מתחת לריצוף היא אחת הליקויים הנפוצים הנגרמים כתוצאה מצנרת ישנה. צילום וזיהוי מוקדם של הנזקים מצמצם את הנזקים שעלולים להיגרם. בדיקת צנרת שאנו עושים היא בדיקה ללא הרס המבוצעת במערכת האינסטלציה הפנימית על מנת לאתר ליקויים שונים. וכן לביצוע בדיקה של צינורות מי גשם (צמ"גים) ודלוחין אופקיים וכן גם לקווים האנכיים של הבניין שמתחברים למערכת הביוב העירונית. מומלץ לבצע את הבדיקה מיד כשנכנסים לבית חדש וכן אחת למספר שנים – בדירות הממוקמות בתוך מבנים ישנים בהם מערכת הצנרת ישנה ובלויה.

מלאו פרטים בטופס והזמינו בדק בית ממומחה:

מה כוללת בדיקת צנרת של חד בדק?

לקוחות ממליצים עלינו בגוגל

יתרונות ביצוע בדק ע"י חד בדק בית

שאלות ותשובות

איתור נזילות
בדיקת צנרת
זה יכול להיות בעיה של הניקוז או של סתימות חוזרות ונשנות בצנרת. ריח רע מהביוב או מהצנרת מהווה לא רק מטרד אלא גם סכנה בריאותית. נזילה או רטיבות שאינה מטופלת מפיצה ריחות של עיפוש ועובש. בכדי לאתר את מקור הבעיה אנו מבצעים קודם כל בדיקה ויזואלית שבמהלכה אנו מעבירים סקירה על קירות החדר לראות אם ישנם סימני עובש או קילוף של צבע וכן גם במישוש, במיוחד בפינות, מעל הפאנלים וסביב הפתחים, שהם האזורים הרגישים יותר. בהמשך אנו נעזרים בציוד המשוכלל שלנו – המצלמה הטרמית, מד לחץ המים ועוד בכדי למצוא כתמים או סימני רטיבות שהעין האנושית אינה יכולה לראות.
בהתאם לחוק המכר תקופת הבדק מתחילה עם מסירת הַדירה לקונה והיא נמשכת לכל היותר 7 שנים, תלוי בסוג הליקוי. כאשר ישנו כשל במערכות הצנרת, לרבות נזילות מים, במערכת ההסקה ובמרזבים, דלוחין וביוב, האחריות נמשכת עד 4 שנים. זה אומר שהקבלן מחויב לתקן ליקויי צנרת עד 4 שנים ממסירת הדירה.
רטיבות בצנרת אשר לא מטופלת בזמן או שהיא מטופלת על ידי מישהו שאינו מקצועי יכולה לגרור הוצאות רבות בשל הנזקים שהיא גורמת. הרטיבות שאינה מטופלת בזמן גורמת להיווצרות עובש וטחב ומלבד המורכבות של טיהור השטח ככל שחולף הזמן, גם העלות היא הרבה יותר גבוהה. חשוב לנו להעיר שהנגישות לכלים הטכנולוגיים מאפשרות היום לכל אחד לרכוש מצלמה תרמית ולהתיימר להיות בודק. אלא שמיכולת של צילום תרמי ועד למתן ייעוץ וניתוח הממצאים בצורה מקצועית המרחק רב ובינתיים הבעיה שלכם רק הולכת ומחמירה.