בדיקת רטיבות

מה היא בדיקת רטיבות?

בעולם הבנייה של ימינו קיימות תופעת רבות של רטיבות בדירות, מקורם של תופעות אלו שונות מדירה לדירה, חלקם ניתנים לפתרון מיידי ובחלקם נדרשת מעט סבלנות. אם גם אצלכם הרטיבות לא מפסיקה להופיע ואתם חוששים שבבית החדש שלכם יש רטיבות שמתחבאת מתחת לקיר – מומלץ להיעזר במומחה לאיתור מדויק של בעיות רטיבות ואופן הטיפול בהן. איתור מקצועי של מקור הבעיה מתחיל מן הפשוט אל המורכב יותר. זה מתחיל במישוש ידני, לאחר מכן נעשה שימוש בפרוטימטר (מד לחות) ובהמשך על ידי מצלמה תרמוגרפית. בדיקת רטיבות היא יעילה כאשר יש שילוב של ניסיון הבודק יחד עם אמצעים טכנולוגיים מתקדמים ביותר, לאחר מכן מנתחים את הממצאים ומגישים לכם אותם בדו"ח מפורט עם תמונות חדות וברורות.

מלאו פרטים בטופס והזמינו בדק בית ממומחה:

מה כוללת בדיקת רטיבות של חד בדק?

לקוחות ממליצים עלינו בגוגל

יתרונות ביצוע בדק ע"י חד בדק בית

שאלות ותשובות

בדיקת צנרת
בדיקת רטיבות
נזקי הרטיבות הם רבים ותוצאותיהם עלולות להיות הרסניות, החל מנזקים בריאותיים ועד לנזקים למבנה עקב בלאי מואץ של חומרי הבנייה. כמו למשל – כתמי רטיבות ועובש, סדיקה והתפוררות, קורוזיה מואצת של האלמנטים מפלדה, הפחתה בבידוד התרמי, רטיבות תת רצפתית הגורמת לרטיבות מעל הפנלים, ריחות לא נעימים וסימני עובש על הקירות ובמקרים קיצוניים עלולים אף נזקים ליציבות המבנה עקב שינויי נפח בחומ
יש נזילות שמקורן באינסטלציה ויש נזילות שמקורן באיטום. נזילה שמקורה באיטום תיראה בתקופת הגשמים. אם כי קיימים מקרים בהם מתגלים נזילות עקב איטום לקוי גם בתקופות לא גשומות. נזילות מים שמקורם באינסטלציה הם יותר בעייתיים. זה יכול להיות נזילה בגלל דליפות בחיבורי צנרת, פיצוץ בצנרת המים או בצנרת הדלוחין. חובה עליכם לגלות ערנות לסימנים מקדימים מוקדם ככל האפשר. שימו לב אם יש נפיחות ועובש על הקירות. שימו לב לשינוי בגוון אריחי הרצפה ואריחי חיפוי הקירות. התחזקות של צלילי זרימת המים, גם היא יכולה להוות סימן לנזילה. בנוסף, חשבון מים מנופח באופן קיצוני מהווה סימן מובהק לנזילה.

ברשות הצוות המיומן שלנו ישנם מכשירים טכנולוגיים המאפשרים לבצע איתור נזילות במהירות ללא הרס. 

להלן פירוט של חלק מהמכשירים שמשמשים אותנו לאיתור נזילות:

  • המצלמה התרמית – המצלמה יכולה לזהות אזורי רטיבות מעבר לקיר באופן מדויק על ידי גלי אינפרה אדום שמסמנים הבדלי טמפרטורה באזורים שונים בקירות. לאחר הסריקה שמתבצעת באמצעות המצלמה התרמית, הצוות המיומן שלנו מפענח את התמונות המתקבלות ומעביר את המסקנות למזמין. 
  • מכשיר נוסף הוא חיישן גז – נפוץ בעיקר באיתור נזילות מחוץ לבית. כדי לאתר נזילה באמצעות גז תחילה אנו מרוקנים את המים מהצנרת ואז אנו מזרימים לתוכה גז חנקן. הגז עובר לאורך תוואי הצנרת ואנו בודקים עם מכשיר מיוחד בעל חיישן לאיתור גז. במקום בו יש שבר או סדק החיישן יזהה דליפה של הגז. חיישן הגז יכול להגיע אפילו עד לעומק של 12 מטר בתוך האדמה. 
  • עוד ממאתרי הנוזלים: מכשיר אקוסטי – מכשיר בעל חיישנים מיוחדים המזהים גלי קול ומאתרים את המקום בו נשמעת נזילת המים. 
  • כדי לבדוק נזילה במערכת הדלוחין אנו מבצעים בדיקת הצפה. הבדיקה מתבצעת על ידי הכנסת מעין גומי שמתנפח וסותם את פתח היציאה של הצינור ואז מזרימים מים. במידה ומפלס המים בכיור יורד ככל הנראה יש נזילה בצינור.

ברור כי אין די במכשור הטכנולוגי אלא יש צורך בידע וניסיון של הבודקים.

אם אתם מזהים סימנים של רטיבות, צרו עמנו קשר באופן מידי, אנו נגיע עם המכשור הנכון לאיתור הנזילה.