חוות דעת מהנדס

מה היא חוות דעת מהנדס?

חוות דעת מהנדס יש לה מספר שימושים, כגון הערכה לגבי שווי נכס של דירה יד שנייה שאתם רוצים לקנות. שכן ישנם בתים שנראים איכותיים לעין בלתי מקצועית, אלא שלאחר שבודקים את הנכס לעומק מתברר שהצנרת פגומה או שישנה רטיבות מוסתרת וכדומה. וגם אם אתם מתכוונים לשפץ את הבית לאחר הקנייה עדיין יש חשיבות לחוות הדעת של המהנדס, בכדי שתקבלו את ההערכה הנכונה של שווי הדירה וכן בכדי שחוות הדעת תשמש מעין רשימת הנחיות לקבלן השיפוצים. חוות הדעת ההנדסית מקיפה את כל חלקי הבית וכל המערכות הפועלות בו, מערכת האינסטלציה, החשמל, מיזוג האוויר ועוד. חוות דעת מהנדס משמשת גם כמסמך קביל לתביעת קבלן על ליקויי בנייה.

מלאו פרטים בטופס והזמינו בדק בית ממומחה:

מה כוללת חוות דעת הנדסית של חד בדק בית

לקוחות ממליצים עלינו בגוגל

יתרונות חוות דעת מהנדס של חד בדק בית

  • חוות דעת שלנו כוללות תמונות הממחישות את הליקוי וכן סימון מרחבי מדויק לאיתור קל של הליקוי בשטח.
  • ציון הסעיפים המקצועיים הנוגעים לליקוי וכן הנחיות לתיקון נכון למניעת הטעיית או 'מריחת' הלקוח.
  • חוות דעת מהנדס של חד בדק בית מונעת ככל הניתן חיכוך מיותר בין הקבלן לדייר, היות והקבלן מקבל לידיו חוות דעת מפורטת ומדויקת שלא מותירה מקום לוויכוחים או ספיקות. מיקום הליקוי, מהותו והנחיות לגבי אופן התיקון ברורים ולא מותירים מקום לספיקות.

לחוות דעת מהנדס מקצועית צרו עמנו קשר עכשיו.

שאלות ותשובות

איתור נזילות
חוות דעת מהנדס
אם הקבלן אינו מתייחס לדו"ח, אתם צריכים להתריע בפניו על נקיטת הליכים משפטיים נגדו. אם גם לאחר ההתרעה אינו מתייחס, או שמבצע את התיקונים בצורה רשלנית, או בניגוד להמלצות בדו"ח הבדק, לא יהיה לכם מנוס אלא לתבוע אותו בבית המשפט, כשהמסמך העיקרי המשמש אתכם או את עורך הדין מטעמכם, הוא דו"ח הבדק של המהנדס.
בדירה יד שנייה שאתם מתכוונים לקנות, חוות הדעת של המהנדס תאפשר לכם לאמוד את שוויו האמיתי של הנכס מבחינת יציבות הבניין, בלאי הצנרת, בטיחות ועוד. בדירה מקבלן, חשיבות החוו"ד היא גבוהה מאוד. אפשר להגדיר אותה כ'צ'ק ליסט' ברור, המגדיר לקבלן את דרישות הלקוח לתיקונים, וללקוח היא מהווה כלי לבדוק ולעקוב אם בוצעו התיקונים, בשפה המובנת גם למי שאינו בעל מקצוע בתחום.
חוות דעת מהנדס רלוונטית גם בקניית דירה יד שנייה, בעיקר לפני השלב האחרון בהחלטה על קניית הבית. בשלב זה, אתם רוצים לדעת את ערכו הריאלי של המבנה, בהתאם לליקויים קיימים בו או לליקויים פוטנציאליים שעלולים לצוץ בעתיד. כמו כן, ישנם סוגי ליקויים שתוכלו על פי חוק להשית על המוכר בטרם תחתמו על החוזה – ולעניין זה, חוות הדעת של המהנדס היא רלוונטית בדירה יד שנייה אף אחר שחתמתם כבר על חוזה המכר.
חוות דעת מהנדס לאחר מכירת הדירה ולפני מסירתה היא מומלצת ביותר. היא מונעת שתי בעיות עיקריות העלולות לצוץ בהמשך. א. היא תמנע תביעה גבוהה והיקפית מצד הקונה על נזקי רטיבות וכדו' הקיימים במבנה. לאחר שבחוות הדעת של המהנדס תקבלו דיווח עדכני על מצב הרטיבות, הגורמים לכך והאפשרות הזולה ביותר לתיקון. (לאחר קבלת חוות הדעת, תוכלו עדיין להחליט בעצמכם אם ברצונכם לתקן את הליקוי על חשבונכם). ב. זה ימנע מהרוכש לתבוע את המוכר על ליקויים שנוצרו כאשר כבר התגורר בדירה. חוות הדעת של המהנדס תהווה הוכחה על כך שהליקויים לא היו קיימים לפני מסירת הדירה.