פרוטוקול מסירה ראשוני

מה הוא פרוטוקול מסירה ראשוני?

קניית דירה היא אחת העסקאות הגדולות והמשמעותיות בחיים. כשהדירה מוכנה מעט לפני מסירת המפתח, מתקיים פרוטוקול מסירה ראשוני. בפרוטוקול המסירה הראשוני עורך הקבלן סיור בכל הבית יחד עם הרוכש, בסיור זה רוכש אמור לאשר את תקינות הדירה ולמסור לקבלן רשימה של ליקויים ספציפיים שעליו לתקן עד המסירה הסופית. לאחר הסיור יידרש הדייר לחתום שראה את הדירה והוא מאשר את תקינותה (למעט הליקויים הספציפיים שהוא הצביע עליהם). לפרוטוקול המסירה מומלץ להתלוות במהנדס שהוא מומחה לבדק בית ואיתור ליקויים. חשוב לציין כי על פי חוק אין הקבלן מחויב לאפשר לאיש בדק לבדוק את הדירה בעת פרוטוקול המסירה הראשוני. ולכן לא כל הקבלנים יסכימו לכך, אנו ממליצים להכניס את זה כסעיף בחוזה. זאת בניגוד לפרוטוקול המסירה הסופי שבו הוא חייב לאפשר לאיש בדק מקצועי לבדוק את הבית.

מלאו פרטים בטופס והזמינו בדק בית ממומחה:

מה כוללת בדיקה בעת פרוטוקול מסירה ראשוני

לקוחות ממליצים עלינו בגוגל

יתרונות ביצוע פרוטוקול מסירה ראשוני באמצעות חד בדק בית

בדוח הליקויים שלנו תקבלו המלצות לביצוע התיקון, המלצות הנכתבות מתוך ניסיון ופרקטיקה בשטח, ומאפשרות לכם לעקוב אחר טיב התיקון של הקבלן. בבדיקות שלנו אנו עושים שימוש במכשירים טכנולוגיים כמו בדיקות תרמיות ומד לחות על מנת לאתר בעיות רטיבות. דוח הבדק שלנו קביל בבית המשפט כחוות דעת של מהנדס מומחה. בזכות הניסיון שלנו נאתר ליקויים שאחרים אינם מגלים.

לשירות פיקוח הנדסי מקצועי צרו עמנו קשר עכשיו.

שאלות ותשובות

איתור נזילות
פרוטוקול מסירה ראשוני
פרוטוקול המסירה הראשוני הוא סיור שנערך עם הקבלן או מי מטעמו, כחודשיים לפני גמר העבודה, עוד לפני החיבור לגז, מים וחשמל. סיור זה נועד בכדי שיהיה ניתן לתקן את הליקויים בדירה עוד לפני שהדייר ייכנס אליה. ואילו הפרוטוקול הסופי של מסירת הדירה, מה שנקרא גם מסירת החזקה ובמעמד זה מקבלים הקונים בחגיגיות את המפתח של הדירה ואז הם צריכים לאשר שהכול תקין כולל מוני הגז והמים. את שני הפרוטוקולים מומלץ לעשות בעזרת איש מקצוע מתחום בדק הבית.

פרוטוקול המסירה הראשוני הוא בעצם הזדמנות שאינה חוזרת על עצמה, הקבלן עדיין בשטח עם הפועלים וכרגע, יותר מכל זמן אחר, יש לו רצון כנה לסיים את הבנייה לשביעות רצונכם. אם הקבלן מאפשר, עדיף להגיע עם מהנדס בדק בית שיעזור לכם לגלות את הליקויים. פרוטוקול המסירה צריך לכלול: 

  • לפני מועד הפרוטוקול או בתחילתו, וודאו ששום אלמנט בדירה לא מוסתר על ידי כלי עבודה וכדומה.
  • בדיקה חזותית של הבית, הקירות, הריצוף, הגובה וכו'.
  • בדק האם הקבלן קיים את כל מה שהבטיח בחוזה, כולל התכנון האדריכלי והמפרטים הטכניים.
  • בדקו האם הכלים הסניטריים הותקנו כראוי וכן ארון החשמל (כולל רישום תפקידו של כל כפתור – כמחויב בחוק).

לייעוץ פרטני ומורחב צרו עמנו קשר. ושיהיה לכם פרוטוקול מסירה נעים ומוצלח…

בסיומו של 'פרוטוקול המסירה הראשוני' מקבל הדייר מנציג הקבלן מסמך ובו הוא חותם כי ראה את הבית וכי הוא מאשר את תקינות הבית למעט "ליקויים אשר מוסכמים על הצדדים" או: "ליקויים עליהם יסכים נציג הקבלן" או משהו דומה. שינוי נוסח הפרוטוקול על ידי הרוכש הוא אפשרי ואף מומלץ. מומלץ לדרוש מנציג הקבלן לציין כל ליקוי אף אם נציג הקבלן אינו מסכים לליקוי המוזכר. מומלץ עוד יותר להכניס זאת כתנאי כבר בחוזה ולהגיע למסירה יחד עם איש בדק מקצועי.